
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.75 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 2497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06048
Ext.Price$0.06048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06048 | $0.06048 |
| 10 | $0.03024 | $0.30240 |
| 50 | $0.02753 | $1.37650 |
| 100 | $0.02506 | $2.50600 |
| 500 | $0.02282 | $11.41000 |
| 1000 | $0.02078 | $20.78000 |
| 3000 | $0.01892 | $56.76000 |
| 5000 | $0.01723 | $86.15000 |
| 10000 | $0.01568 | $156.80000 |
